Etiket - pasta nasıl yapılır

Yazi beslemesi - Yorum beslemesi

Çarşamba, Ocak 4 2012

Frambuazlı Çikolatalı Pasta

DSCI2549.JPG

DSCI2549.JPG

Mutlu günler... Hepinize kucak dolusu sevgiler!

Hazır pastaban ile dolapta yazdan kalma frambuazlara eşlik olarak çikolata ve pastacı kremasıyla hazırladığım bir pasta.Aynı zamanda bu kış gününün kasvetli havasından kurtulmak içinse bir bahane;)

Bu fotoğrafıda nasıl zor şartlarla çektim anlatamam.Eğer 2 dakika daha gözden kaçırsaydım bu görüntüde olmayacaktı elimde:) Aslında frambuazları bol koymama rağmen içinde tek birtane görünmeside benim şansızlığım olsa gerek.

Çikolataya yakıştırdığım meyvelerin başında gelir frambuaz.Annem bahçesinden hergün 2-3 adet toplayarak benim için 1 kg kadar biriktirmişti yazın.Bu yıl fazla meyve vermemiş ağacı.O yüzden birazını hala saklıyorum dipfrizde;) kıymetten kıyıp kullanamıyorum ama yakında içi dışı bol çikolatalı bir tart yapmayı planlıyorum o gün sanırım tüketirim elimdeki son kalanlarıda.

Efendim çikolatanın doyulmaz lezzetine eşlik eden frambuaz ile hazırlanmış kolay bir pasta.Buyrun tarifi...

Tamamini oku

Perşembe, Kasım 10 2011

Çikolatalı Kalpli pasta

DSCI3077.JPG

DSCI3077.JPG

Gönül ne kahve ister ne kahvehane,gönül muhabbet ister ister kahve bahane demişya şair;hakikaten öyle.

Arkadaş buluşmamız için hazırladığım bu pastanın üzerini ganajla kaplayacaktım ama,şeker hamurunun tadını merak ettikleri için böyle hazırladım.Pasta bahanesiyle,hoşsohbet bir gün geçirmiş olduk.

Hatırı, 40 yıl süren tatlı dostluklara gebe olan acı içecek yanında,bir dilim pasta iyi gitmezmi sizcede? Buyrun tarifi:

Tamamini oku