Etiket - butik kurabiye

Yazi beslemesi - Yorum beslemesi

Salı, Şubat 3 2015

AKÇAKOCA-AKÇAKOCASPOR Kurabiye Eğitimi

1-DSCI2841.JPG

Şeker Hamurlu Fil çalışması ile önce el kaslarını geliştirdi.

1-DSCI2841.JPG

Hani bir söz vardı:Bazı insanlar kendileri için yazılmış bir cümleyi bir paragrafı bulabilecek kadar şanslıdır gibi.Yahya Kemal'in yazdığı,Münir Nurettin'in seslendirdiği eserde hani o çok esaslı bir cümle vardır ya..SANA DÜN BİR TEPEDEN BAKTIM AZİZ İSTANBUL diye.

İşte ben ne zaman dinlesem benim için o cümle'nin sonu hep AKÇAKOCA olur.Sahilin kenarından bakıp,herkesin emekli kasabası demesine,iş için genç göç'ün çok olduğu memleketime şöyle bir bakış atıp,Çocuklarımı yanıma alıp koro halinde Eyyy AKÇAKOCA! Yenicezz seni diyorum.Göçmesinler,gitmesinler hep beraber burada olalım diye.

Yazıma Akçakoca aşkıyla giriş yaptım çünkü,bir dönem Akçakocaspor'da Aşçılık yaptım.Birbirinden güzel kardeşler tanıdım.İçlerinden ilk defa baba olacak Hakan bebeğinin kurabiyelerini kendi elleriyle hazırladı.Ona ve öğrenmek isteyen arkadaşlarına Butik kurabiye eğitimi verdim çok da mutlu oldum.Ona ve sevgili ailesine musmutlu bir ömür dilerim.

Tamamini oku

Pazartesi, Temmuz 23 2012

Butik Kurabiye

DSCI1891.JPG

DSCI1891.JPG

Eğlencelik-Öğrenmelik :)

Tamamini oku

Pazartesi, Ekim 17 2011

Fındıklı Cookies

DSCI2866.JPG

DSCI2866.JPG

Kim yorulur,Kim dinlenir ?

İki iyi iş başarınca, kendini mutlu hissediyorsun. Bunda bir beis de yok, sevin tabii; fakat bazen, o iyi işleri kendinden bilmen yok mu, işte bu sana hiç yakışmıyor. Allah kuvvet vermese, neye güç yetirebilirsin ki? Kendini iyi hissedişin seni, kibirlenen değil, Allah’a şükreden bir kul etsin. Dikkat et. Sadece gayrete memur olduğunu ve her türlü neticenin, Allah’a ait olduğunu aklından çıkarma. Böylece, başına ne gelse sevinir, “ben doluya değil, onu kimin yağdırdığına bakıyorum” der, canın acısa da gülümsersin. “Ben” diyen yorulur. “Allah” diyen dinlenir.

Bazıları ekmeği elden, suyu da gölden kendi kendine gelecek zannedip yanılıyor. Yemek istiyorsan, kalkıp pişireceksin. Bunun için de kibrite, bıçağa, suya dokunacaksın. Tuzu kazanacak, yağı arayacaksın. Hem çalışmak, en külfetsiz tedâvîdir. Çalışmayan yorulur. Çalışan dinlenir. (N.Nur.Türk)

Tamamini oku