Etiket - Turta

Yazi beslemesi - Yorum beslemesi

Çarşamba, Ocak 2 2013

Elmalı Turta

1-DSCI4337.JPG

1-DSCI4337.JPG

Bu Turta'da....

Enerji var,mutluluk var,Kıyır kıyır olacak mı acaba diye beklerken,tatlı bir heyecan var...Mutfakta geçen bu serüven hiç bitmesin istiyorum:)

Kıyır kıyır,damakları coşturacak,en önemlisi de çok vaktinizi almayacak bir turta yapmak istiyorsunuz sıvayın kolları derim.

Haydi mutfağa !

1-DSCI4361.JPG

Momiji kızım Feride bana Zeynep'ciğimin armağanı.Ona mutfağımın en güzel köşesinde yer verdim.Birbirimizi görmeden,derinden tanımadan sevdik... Sonra, bana misafir olup geldi.Gelirken yanında getirdiği Feride'sini bana bırakarak döndü.Ben Zeynep'i çok sevdim onu anlatan bir post yazmayı çok istesem de olmadı.Hep özel olsun,güzel olsun diye erteleyip durdum.Özel dostlarımın arasnda yeri ömür boyu kalacak,samimi bir dost o.^^

1-DSCI4365.JPG

Tamamini oku

Çarşamba, Nisan 27 2011

Çikolatalı Turta

rsz_dsci1319.jpg

rsz_dsci1319.jpg

Ilık bir turta buz gibi dondurma enfes bir lezzet.Çikolatanın en tatlı hali.Her ne kadar turta değil sönük kek deselerde aldırış etmeden defalarca pişirdiğim birşey.Heleki artık dondurma yemek isteği başlamışken çocukların ve çocuk gibi büyüklerin,Ilık bir dilim turtayla canınız hangi çeşit dondurmayı istiyorsa onunla deneyebilirisiniz.Normalde turtalar pudra şekeri ile servis edilsede ben bu halinde karar kıldım. Bildiğim ve lezzetinden emin olduğum herşeyi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.

Tamamini oku