image003.jpg

image003.jpg

Davranışları ve söyleneni doğru anlamak isteyen herkes için..

Kendine bakınca kendiyle yüzleşince insan,bir müddet durmalı.Sonra kendisiyle hasbihal etmeli.Ah sen,ah benim kırılgan yüreğim,insanların seni anlamalarını mı bekliyorsun ? Onlar kendileriyle bile yüzleşme cesaretinde olmamış hiç bir vakit.Kendini tanımaktan aciz insanlar senimi anlayacaklar.Hatırlasana vakti zamanında sana söyleneni: Seni sevmeye niyet etmiş kişi seni her halinle severde sen anlamassın.Seni yermek isteyene dünyayı versende memnun edemessin.Bu bir küpe bu bir nasihat olsunda sana, artık gül geç yaşadığın tüm olumsuzluklara. Takdir etmeyi bilmeyen ve bu zamana kadar böyle davranışta bulunmayan kişiler sadece eleştri yapmaktan hoşlanır.Onları kınamamak gerekir çünkü bilmediklerini değil bildikleriyle davranıyorlar buda bir nevi samimiyettir..

İç sesime yakışır bir yazı düşüyorki aklıma oda şöyle:A benim anlayışlım! Bak işte söylüyorum, anla. Buz gibi durduğum nice zaman, içimde koca bir volkan kaynar da sezdirmek istemem. Tebessüm ettiğim nice zaman, içimdeki çocuğun dudakları büzülmüş, çoktan ağlamaya başlamıştır da, belli etmem. Sana batar gibi dururum ya, senden çok canım acır. Bazen, senden kaçar gibi dururum ya, bilirsen, hayrınadır. (N.Nur Türk) Efendim bu gün böyle,bir kaç gündür tarif yazamayışım nedeni içimden gelmeyen hiç birşeyi yapamayan bünyeme fazla yük yüklemek istemeyişimdendir.Samimiyetsiz bir çift kelam edemeyişimden.Yarının tarifi ve sizlerle ettiğimiz hasbihal bu günkinden iyi olur inşallah..!

Pideye gelince,Hamuru önceden hazırlanmışsa, incecik açılıp mayalanmaya bırakmadan(bir gün öncesinde ağır ağır mayalnmış oluyor zaten hamur) 5-7 dakika arasında pişmişse istediğiniz hatta dışarda yediğiniz pideleri aratmayacak bir tad yakalama olanağınız çok yüksek..