rsz_dsci0866.jpg

rsz_dsci0866.jpg

rsz_dsci0875.jpg

Baharın geldiğini bahçelerde kendi kendine çıkan bu yabani menekşelerden anlarız.Bu menekşeler açtımı baharda gelmiş sayılır.Bu fotoğrafı çektiğim 3 hafta oluyo nerdeyse.Unutulmuş gitmiş resimlerin arasında.Bahar geldimi sizinde malumunuz,kış için hazırlanan ne varsa hemen ilk fırsatta elimizde kalan bu ürünleri bitirme telaşına gireriz tıpkı Annem gibi:)

Kuru patlıcan ve biberleri diyarbakırdan Fatma abla hem anneme hemde bana yollar saolsun.Birde arada sorar, canım bittiyse yine yollayayım der.Diyarbakırın güneşinde kuruyan dolmalık malzemeleri karadenizde muhafaza etmek zor oluyo ama,o güzel kuru kokusunu kaybetmesin diye hiç hava almayacak şekilde saklıyoruz.Farklı kültürdeki insanlarla tanışıp akraba olmanın keyfide bir başka tabi:)Soğuk çorbaları,ekşili kuru dolmaları,nefis içli köfteleri bu sayede öğrendik. Hikaye bile yazılabilir bu konuda..Birgünnn bir diyarbakırlıyla bir laz yolda karşılaşmışlar gibi:))

Aslında bu dolma ne zeytinyağlı nede etli. Annem içinde et varmış gibi salçasından reyhan otuna kadar kadar kullanıyor içinde.sadece tenceredeki halini fotoğraflayabildim.Kokusuna kapılınca kimin eklına gelirki resim:)Anladığınız üzere annemin kuru dolması bu. Tarifi şöyle: