Etiket - Muffin

Yazi beslemesi - Yorum beslemesi

Pazartesi, Temmuz 15 2013

Bonibonlu Muffin

1-DSCI3719.JPG

1-DSCI3719.JPG

1-DSCI3720.JPG

Bu yumuşacık nefis muffinleri kim yapmış ?

Haberim yokmuş gibi çek panpa diyen iki tane minik el ile yaptık evet:) Biri benim cavararım Emir Diğeriyse Halasının oğlu Enes.Biz dört kutu bonibon aldık fakat,muffinlerde 2 kutusunu kullanmak zorunda kaldık.Çünkü dayanamayıp iki kutusunu yedik.Çocuklarla mutfakta olmayı seviyorum.Onlarla birlikte şımarmayı,yaramazlık yapmayı.Onlarda hallerinden memnunlardı kek pişene kadar fırının başından ayrılmadılar.

....Eğer sizde bizim gibi eğlenmek isterseniz ve hatta pişince bunlardan hüpletmeyide.Bu tarif tam size göre;) Açın mutfak penceresini derin bir iç neşeyle yumuşacık muffinler yapalım.

Gelelim lezzet köşenmizin rengarenk muffinlerine:)

Tamamini oku

Cuma, Aralık 7 2012

İçi Dışı Çikolatalı Muffin

DSCI1567.JPG

DSCI1567.JPG

Her anne ve babanın evladı vardır ama her evladın annesi babası olmuyor bazen…Varlıklarında rızasını duasını almak,kıymet vermek gerek.Başkaları sevmiş sevmemiş-Değer vermiş vermemiş ne önemi varki?

Baba olmak! Ne büyük ödüldür. Ne koca gururdur. Heyt be, baba. Baba olmak! Kolay mı? Değil… Ağlaya,büyüye, öğrene, sora, geldik boyuna bir gün...Anne olduk,baba olduk anladık bize neden duygulu baktığını,iç çektiğini...

Düşünüyorumda,küçüklüğümden beri mutfağa merakımın ilk mimarı Babam! Yaptığım herşey belki güzel değildi ama onun damağına değen her lokma,benim elimden kalbine değiyor...(Boşuna Damaktan Kalbe olmadık) =)

İnsanın adam yerine konması kadar motive edici bir şey yoktur.Kendime güvenmemi sağlayan,yaktıklarıma bu böyle güzel olmuş diyen,kırdıklarıma ise nazar diyen ilk Aşkım babamın çok çok sevdiği kekin tarifini paylaşmak istedim bu defa.

Yumuşacık,bol çikolatalı bir kekle, gönülden selam olsun tüm takipçilerime...Sevgi ve muhabbetle!

Tamamini oku