rsz_dsci1387_1_.jpg

rsz_dsci1387_1_.jpg

Geçtiğimiz hafta,20 ülkeden 40 yabancı firmanın katıldığı 18 yabancı şefin hazırladığı 1000'in üzerinde ürün demosu yapıldığı harika bir fuarara katıldım.Fuarda en beğendiğim pastacılık ve çikolata standı olsada kruvasanların o enfes lezzetindende bahsetmeden geçemezdim.Malumunuz Kruvasan çok zahmetli bir ekmek çeşitidir.

Kore mutfağını temsil eden ve çok güzel türkçe konuşan koreli bayan şeflede sohbet etme fırsatı buldum.Pirinçle yapmış olduğu Suşisini illede tatmamı isteyince bir parça tadına baktım..Oooo içinde kajumu var bunun? dememle yo yooo yok kaju yengeç bacağı demesiyle ekşiyen yüzümü görünce KAPALİ OLMA AÇİK OL dedi ve gülüştük.Sonrasında örtülü biri olduğum için başörtümü tutup bunun için demedim lezzetlere kapali kalma demek istedim dedi.

Stand alanı ve oturma bölümünden oluşan oluşan güzel bir mekandı.İlk gün fotoğraf makinamı yanıma almayışım yaşadığım tek şansızlığımdı.Onun haricinde herşey mükemmeldi.Tertipleyen ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.

Bu arada cok degerli dostum arkadasım Seğmen gıda üretim ve ambalaj sanayiinde dış ticaret müdürü Emine Yaka' ya da ayrıca tesekkür ederim,davetiye ve her anlamda desteği ,güzel yüreği için...Yemeklerimde Seğmen baharatlarını ,pastalarımda kabartma tozu,vanilya ve marmelatlarını kullanıyorum.Tüm o lezzetler ve yeteneğimin yanında ,kullanılan malzeme de elbette çok önemli...Tabii yaptığım herşeyi sevgiyle ,özenle pişirmek ve mutfağa olan aşkımı da belirtmeden gecemeyeceğim.