Etiket - Fırın

Yazi beslemesi - Yorum beslemesi

Pazartesi, Temmuz 11 2011

Sebzeli Fırın Makarna

rsz_dsci1998.jpg

rsz_dsci1998.jpg

Haydi bismillah,kolları sıvadım...

Bu tarifimle beraber, eklenecek başka başka tariflerimi kısmet olursa (Allah neyi nasip eder bilinmez )Ararştırmacıyazarlar.com'da da sizlerle paylaşacağım.Birazda heyecanlıyım aslında..İç sesim diyor: ( Birazmııı..!! ) Orada yazı yazan arkadaşların yazılarını incelediğimde,hepsinin birbirinden güzel ve anlamlı yazılarıyla karşılaştım ve birazda çekindim.Neden mi? İster yemek yapın,ister çocuk bakın,ister eğitmenlik yapın isterseniz bahçenizde domates-biber ekin. Ama mutlaka insan yapabileceği kadarını üstlenmeli.Düsturum bu oldu herzaman.O yüzdende yapabildiğim en iyi şeylerle uğraşıyorum.Annelik ve yemek pişirmek.Bana bu tekliften bahseden sevgili Suna'ya da aynen şöyle söyledim.Ben yazar değilim ama...Oda bana: Yazarlık değil,yaptığın en iyi şeyi yapıcaksın.Mutfağında pişirip taşırıp bizimle paylaşacaksın.Bu konuda kendine güvenmiyormusun? Evet dedim ben bunu yapabilirim,hatta yapıyorum.( Tevazu nerede şuan bilmiyorum) =)

İşte bu..!

İtiraf etmeliyim ki; Yemek yapmak benim için bir aşk.Bu aşka doymak bilmiyorum.Küçüklüğümdede durum bundan farklı değildi.İlk önceleri eve yorgun gelen annem için girdim mutfağa( o çok kızsada ) sevinsin istedim,Sevindide.Biraz büyüdüğümde arkadaşlarımla paylaştım bildiklerimi onlara tattırıp mutlu oldum.Sonrada kendimi, mutfakta çocuklarına enfes yemekler pişiren bir anne olarak hayal ettim...Oldumda,( Rabbime şükürler olsun)Herşey özümüze,gönlümüze bağlı,insan ne olmayı istediyse o oluyor efendim.

Gelelim lezzet köşemize: İşte tarifi..!

Tamamini oku

Cumartesi, Nisan 9 2011

Baharatlı Fırın Patates

rsz_dsci0251.jpg

rsz_dsci0251.jpg

Bu ne güzel gün böyle! Bahar geldi içim içime sığımıyor,kuşlar böcekler deniz herşey harika.Her sabah şarkılar mırıldanırken kahvaltı hazırlıyorum demek isterdim tabi..Ama öyle olmuyor..Havalardanmı,bahar yorgunluğumu bilemiyorum.Oğluma her akşam beni sabahları yürüyüşe götür dememe rağmen sabah sorduğunda bugünde kalsın yarın inşallah diyorum.Sadece benmi böyleyim diyerek, kendi kendimimin başımın etini yiyorum.Enerjik arkadaşlarıma soruyorum devamlı nasıl böylesiniz? Aaaa ben şu vitamini kullanıyorum yok şu demir hapını..Iıııhh diyorum zaten Astımdan dolayı bir avuç ilaç içiyorum ben =) Çocuklara verdiğim sözü erteleyişimin birinci haftası bugün..Onlara resim gibi bir kahvaltı tablosu hazırlayabileceğimi söylemiştim..Yapıcam en kısa zamanda,ama ne olur bu hafta olmasın olurmu? diye naz bile yapıyorum...=)

Tamamini oku