rsz_dsci0974.jpg

rsz_dsci0974.jpg

rsz_dsci0970_1_.jpg

Her gün bir hadis ezberliyorum..Daha önce ezberlediklerimi tekrarda oluyor aynı zamanda, bu hadisi bugün ezberledim..Aslında daha önce ezberimde olduğundan tekrar olmuş oldu bi bakıma kolay oluyor..Paylaşmak istedim.. Allah Resulu buyuyorki; Allah rahmeti yüz parçaya böldü. Bundan doksandokuz parçayı kendine ayırdı. Yer yüzüne geri kalan bir cüzü indirdi. (Bunu da -cin, insan ve hayvan- mahlukatı arasında taksim etti.) Bu tek cüzden nasibine düşen pay sebebiyledir ki mahlukat birbirlerine karşı merhametli davranır. At, (hayvan) yavrusuna basmamak endişesiyle ayağını bu sayede kaldırır."Buhari, Edeb 19"

Bu hadisi daha öncede bilmeme rağmen bugün daha farklı duygularla okudum..Allahın sonsuz merhametini bir kez daha aklıma ve ruhuma kazıdım..İçim ferahladı hani yazın sıcağında insan ter içinde kavrulurda bir samyeli esintisiyle ferahlar tıpkı öyle işte..

Bazen sıkıntılar hep üstüste gelir..O an hemen seçme hadisler ve inşirah suresini okurum..sakinleştiğimde hemen neşelenir kendimle dalga bile geçerim.. Bazen sıkıntılar üstüste gelir kat kat kat aynı pasta gibi derim:) Bu akşam bu kupları kızım ve küçük oğlumla hazırladım hem dua ettik hemde kup yaptık..dua akıllarında daha kalıcı oluyor böyle yaptığımızda:)

Tramisu, kupta veya pasta farkı ne derseniz kupta yaptığımda tatlı niyetiyle yiyoruz biz..Tek farkı daha bol kremalı oluşu..Zaten ne zaman tramisu yapsam ufaklığa bir kup yapıyorum çok seviyor çünkü..