Etiket - Arnavut ciğeri

Yazi beslemesi - Yorum beslemesi

Pazar, Mart 31 2013

Ekmek Arası-Arnavut Ciğeri

1-544794_104298049707006_2017907933_n.jpg

1-544794_104298049707006_2017907933_n.jpg

AKLEDEN KALB İLE YÜRÜYÜŞ...

Siz, Kur’an’ı yüreğinden okursanız, Kur’an da sizi yüreğinizden okur. Kur'an, bizim öznemizdir. (...) Allah resulunün ahirette ümmetini şikayet edeceği bir tek konu var. Diyecek ki; Ya Rabbi, bu ümmetim Kur'anı mehcur bıraktı! Metruk değil... Metruku da kullanabilirdi Kur'an, o da Arapça bir kelimedir ancak kullanmamış. Metruk ile mehcur arasında mahiyet farkı vardır. Metruk bir şeyi atmaktır, terketmektir, mehcur ise bir şeyi elde tuttuğunuz halde istifade edememektir. (...) Enes b. Malik'e atfedilen bir söz vardır (...): "Nice Kur'an okuyan vardır ki, Kur'an onlara lanet eder."

Mustafa İSLAMOĞLU

HAKİKAT karşı konulmaz olandır...hani dizinizin bağı çözülürya... bir teselli sesi duymak isteriz,tekrar hayata dönmek için,itiraz ve kabullerimiz için.

Rabbim! Beni, takdir ettiğin yere gönül rahatlığı ve huzur içinde koy ve çıkacağım yerden de dürüstlükle ve selametle çıkmamı sağla. Bana katından yardım edici bir kuvvet ver. - İsra:80

Bu dünyaya yemek-içmek-eğlenmek için gelmedik.Kur'anı anlayanlardan,yaşayanlardan olmak ümidiyle.

Arnavut ciğerini sevmeyen vardır mutlaka.Seviyorsanız birde bu şekilde deneyin.İster sıcak ister soğuk her şekilde lezzetinden hiç birşey kaybetmez.Ciğeriniz taze olduktan sonra hiçte zor değil.Körpe dana ciğeri veya kuzu ciğeriyle enfes oluyor.

Gelelim lezzet köşemizin,besleyici ve doyurucu tarifine.Damaktan Kalbeyi gözlemeye devam edin;)

Tamamini oku

Cuma, Mart 23 2012

Arnavut Ciğeri

DSCI1473.JPG

DSCI1473.JPG

Konu ciğer olunca....

Herkesin birbirinden memnun,birbirini anlayan,hatalarıyla kabullenip seven,hata aramak yerine hataları örten bir millet olmayı temenni ederim...Ve baharın gelişine sevinebilen aynı zamanda.Baharın gelişini kutlarken bile kan dökülüyorsa bu ülkede, nasıl güzel günler olsun? Bu dünya için savaşanlar kan dökenler nerede şuan? Kan dökerek,savaşarak nasıl hak iddia edeceksin! Allah yasaklamamışmıydı yeryüzünde bozgunlucuk çıkartmayı.Sakın bana bunu yapmanın amaçlarını saymasın kimse...İNANMAM!

Müslamansan eğer,öyleyse?

Hatırla,zor zamanlar diye dünyanın yarınlarını değil "Ölüm sonrasına dair kaygılar" yaşamak için buradasın. Hakkını ver atık insanlığının...Gayeni bil,yerzünde neden var olduğunun sebebini araştır...Namazından ve yaptığın iyiliklerden başka hiç birşey götüremeyeceğinin farkında ol artık ey insan!

Efendim hepinizin mübarek Cuma gününü kutlar,ahir ve akibetimiz için dua ederim...

Arnavut ciğeri hepimizce malum zor piştiğine inandığımız bir yemektir.Eğer yumuşacık bir arnavut ciğeri yapmak istiyorsak ; Ciğerimiz taze olmalı (yani dana ciğeri,kuzu ciğeri) kasabınızdan bunu mutlka rica edin.İkinci özellik ise,ciğerin dış zarını soymak gerekir.Bunu yapamayacaksanız şayet kasabınızdan bunuda rica edebilirsiniz=) Sonrası kolay,yağınızın mutlaka kızgın olmasına özen gösterin ve 3 dakikayı geçirmeden orta hararetli bir ocakta pişirin.Hepsi bu kadar...

Gelelim lezzetli,doyurucu yemeğimizin malzeme listesi ve tarifine. (Ben bu verdiğim malzeme ile fotoğrafta gördüğüz tabak ile 4 adet elde ettim.Malzemeyi azaltıp artırabilirsiniz...

Tamamini oku