Kendi Kalemin'den

Yazi beslemesi - Yorum beslemesi

Cuma, Ocak 16 2015

Hayatı öğrenmek adına.Her işin başı sağlık.

Yaz kızım,sevdiğin ve saygı duyduğun insanlar bunu bekliyor dediler ve yazıyorum.. Bir yemek bloğu açmamın üzerinden 5 sene gibi bir zaman geçti.Yokluğumda,binlerce olumlu-olumsuz mesaj aldıktan sonra anladımki baya okuyucum varmış.Olumlu mesajlar.nerdesiniz-nasılsınız-siteye yeni tarifler bekliyoruz-öldünüz mü?-biri bilgilendirecek mi vs...Olumsuz olanlar ise siyasi içerikli,İktidar partisinin militanıymışım,islamcıymışım,çok kötü bir hastalığa tutulmuşum gibi.Elimden geldiğince sorularınıza buradan tek seferde cevap vermeye çalışacağım. Öncelikle merhaba sevgili arkadaşlarım ve takipçilerim! Burası başka bir dünya!Yazmayı severim.Yazmak öyle abartılı birşey değildir,benim suretimle bütünleşmesi de şart değildir.Demem o ki; Bir keşif,bir dünya inşa etmek değil kendime halimi sorma fırsatı bulduğum bir alan.Kendi halimi soran sizlerlede hasbihal ortamım diyelim.

Tamamini oku

Pazar, Mayıs 8 2011

Anneler Günü,Annesinin Gülleri..

clipimage008tl2.jpg

clipimage008tl2.jpg

Ben yazar değilim..Ben aşçıda değilim..Anneyim! Hiç ummadığım bir iyiliğidir Rabbimin Anne olmam..Yazar değilim belki ama;yazdıklarımda samimiyim ve samimiyetimi hep referans olarak kullanıyorum.

Bu özel gün, ,kimine göre gereksiz..Kimine göre saçma,kimine göre ise bambaşka...Bana göre ise, özel günlerin yeri o kadarda önemli değil.Ama bu gün sanki, birazdaha başka.Sevginizi gösterirken illede alişverişe çıkmanız gerekmez derdi Gülsüme abla..Sevgi,iki kişi bir yolda yürürken birinin yoldaki çiçeği farketip sevdiği kişiye vermesidir..Nede güzel söylemiş..Belki 10 yıl önce söylemişti ama hala dün gibi hatırımda onun sözleri..

Tamamini oku

Salı, Nisan 19 2011

Kutlu Doğum Haftası (MERHAMET)

cicek28.jpg

cicek28.jpg

Sevgili Peygamberimiz, Merhametli olmadıkça iman etmiş sayılmazsınız. buyurdu. Sahabiler “Bizler merhametli insanlarız.” dediler. Bunun üzerine Resûlullah “Bu merhamet, birinizin kendi arkadaşına gösterdiği merhamet değildir. Şüphesiz (benim kastettiğim) merhamet, bütün insanlara ve her şeye karşı merhametli olmaktır.” buyurdular.

Kutlu doğum haftasına özel,Salavat yarışması yapıyorduk. Bu akşam sonlardığımızı öğrendim.Sevgili kardeşim 41000 salavat çekerek birinciliğe talip olmuş...Bende ona kırbinbinkere maşallah diyorum..

Tamamini oku