Etkinlik Sofraları

Yazi beslemesi - Yorum beslemesi

Salı, Şubat 3 2015

AKÇAKOCA-AKÇAKOCASPOR Kurabiye Eğitimi

1-DSCI2841.JPG

Şeker Hamurlu Fil çalışması ile önce el kaslarını geliştirdi.

1-DSCI2841.JPG

Hani bir söz vardı:Bazı insanlar kendileri için yazılmış bir cümleyi bir paragrafı bulabilecek kadar şanslıdır gibi.Yahya Kemal'in yazdığı,Münir Nurettin'in seslendirdiği eserde hani o çok esaslı bir cümle vardır ya..SANA DÜN BİR TEPEDEN BAKTIM AZİZ İSTANBUL diye.

İşte ben ne zaman dinlesem benim için o cümle'nin sonu hep AKÇAKOCA olur.Sahilin kenarından bakıp,herkesin emekli kasabası demesine,iş için genç göç'ün çok olduğu memleketime şöyle bir bakış atıp,Çocuklarımı yanıma alıp koro halinde Eyyy AKÇAKOCA! Yenicezz seni diyorum.Göçmesinler,gitmesinler hep beraber burada olalım diye.

Yazıma Akçakoca aşkıyla giriş yaptım çünkü,bir dönem Akçakocaspor'da Aşçılık yaptım.Birbirinden güzel kardeşler tanıdım.İçlerinden ilk defa baba olacak Hakan bebeğinin kurabiyelerini kendi elleriyle hazırladı.Ona ve öğrenmek isteyen arkadaşlarına Butik kurabiye eğitimi verdim çok da mutlu oldum.Ona ve sevgili ailesine musmutlu bir ömür dilerim.

Tamamini oku

Perşembe, Mayıs 9 2013

Çikolatalı Fındık Aşkı

1-DSCI2783.JPG

1-DSCI2783.JPG

Dostlarımla paylaşmak adına!

Geçen yıl, tamda bu zamanlar, fındıklı hamur işleri yarışmasına katıldığım pastam.Aslında pastamı desem,tatlımı desem,çikolata mı desem bilemedim.O yüzden onun adını Fındıklı çikolata aşkı koydum:) Jüri üyelerine görsel açıdan sunmak için büyük boy,tatmaları içinse porsiyonluk hazırladım.Jüri üyeleri ayrı ayrı çok beğendiklerini söyleyip beni onore ettiler.

Dereceye girdimi peki?

Kazanan isimler açıklanırken 2. olduğumu öğrendiğimdeki heyecanımı şuan şu dakika hala yaşıyorum.Bu mutlu günün bana yaşattığı güzel duyguyu mikrofonlarda Anneme ithaf ederken,kazandığım ödülümü ise bir tanecik kızıma armağan ettim.

Tamamini oku