Ocak 2013 (5)

Pazartesi, Ocak 28 2013

Truf'lu Çikolatalı Pasta

1-DSCI4696.JPG

1-DSCI4696.JPG

Ne yaptın sen Neslihan Nur Türk!

Defîne ararım dersen, çapa yetmez, kazma lâzım. Daha çok ağlayacaksın, silmeye yâr, yazma lâzım.

Zaman, ağrıya değil, şifâya odaklanma zamânı. Oysa bakışın hep geriye kayıyor. Önüne dönmen ve umutla yürümen gerekirken, arkandan çekiştirip duran sancılara yüz verme! Onların ayağına pranga gibi dolanmalarına îtirâz et. Çünkü ömür denen tek seferlik fırsat geçiyor gözüm. D

O hep yazsın,biz de hep okuyalım.

Pastamıza gelince,sevgili Sevda bu pastayı arkadaşının kızı için sürpriz hazırlattı...Sevda,sevecen,paylaşmayı seven,vefalı ve çok fedakar biri.İnşallah ömür boyu kalbinin ekmeğinden nasiplenir ve kıymeti bilinir diyorum.

Pasta, içi bol muzlu ve damla çikolatalı.Kreması Nutella'nın kızkardeşi kadar güzel oldu diyebilirim:)Pandispanyası ve kreması da çikolatalı olunca,üzerine de ganaj kaplamaya karar verdim.Sonra ....Karamel ve şeker çiçeklerle süsleyip püsledim.

Sevgili Zübeyde'ye Ömür boyu mutluluklar dilerim.

Tamamini oku

Cumartesi, Ocak 19 2013

Pembe Gönlüm Sende Pastası

73361_10151358754414551_1395123267_n.jpg

73361_10151358754414551_1395123267_n.jpg

Bir kere daha anladımki,arkadaşlığın insana kattığı değeri fark ettiğin kadar mutlu olabiliyorsun bu arkadaşlıktan!

....Ve hep şöyle düşürdüm.Bir insan birine bir yakınlık duyar ama,o kişi ile aynı kiraz ağacına asılmış bir salıncakta sallanmış olması gerekir...Yada aynı yola çizilmiş bir sek sek oyununda hoplamış olmalı...Hızla gelen bir top sana çarptığında ve sen düştüğünde yanına koşa koşa gelip,( acıdı mı? ) demesi gereken biri olmalı...Demem o ki; demlikte kaynayan çayı bardağınıza boşaltıp beraber içtiğiniz kişi olmalıydı bu kadar muhabbet beslemek için.

Anladım ki öyle olmuyormuş...Birini çok sevmek için illakide böyle şeyler gerekmezmiş her zaman.Hadi söyleyin;Bazen, bilinmedik kapılar açılır ve Rabbin sana kalbine değecek dostlar nasip eder...Bu olabilir yeterki iki gönülde de aynı hisler var olsun,temennimiz budur efenim:)

Ama hiç şikayetçi değilim,bilakis çok mutluyum Onu tanıdığım için.Hem çok akıllı,hem çok bıcır bıcır,,neşeli,çalışkan,marifetli,paylaşmayı seven,aynı zamanda çok sevecen Aslı:) Hani derler ya on parmağında on marifet işte bu söz ona söylenmese bile onun üzerinde çok hoş duruyor.Yaptığı birbirinden güzel mamaların görüntülerini ekliyor eklemesine,tarif vermeye sıra gelince zorlanıyor ama kendi usulünce tarifi paylaşıyor:) Bir blog açması konusunda arkadaşlarla ısrar etmemize rağmen hiçte oralı olmadı ve bu güzellikleri bizim paylaşmamız için izin verdi saolsun:) Kendisinin hayelleri var Butik pasta ve kurabiyede master yapmak istiyor...Onu takip etmek,spariş vermek isterseniz,Hayallerinizin tadına bakın sloganıyla yoluna devam eden BURAYA TIKLAYARAK Mutlu gün kurabiyecisi'ni ziyaret edebilirsiniz.

Sevgili Aslıya; bu güzel, Pembe gönlüm sende pastası'nın fotoğrafı ve kendi usulünce tarifi için teşekkür ederim.

Gelelim Lezzet köşemizin damaklarda ve gönüllerde güller açtıran pastasının tarifine...Damaktan Kalbeyi gözlemeye devam edin:)

Tamamini oku

Pazartesi, Ocak 7 2013

Ananaslı Alt-Üst Kek

1-DSCI4491.JPG

1-DSCI4491.JPG

Sevgili dostlar,güzel bir haftaya başlarken enerjimizi yüksek tutacak,aroması damakları şenlendirecek,kokusu mutfağın her köşesine yayılacak,tadı enfes güzel bir kekle merhaba demek istedim sizlere.

Bir büyük Ananas yetiyor da artıyor üstelik.Bu keki yaparken ocağa bir ıhlamur çayı koyun.İçine bir dilim ananas ekleyin ve demleyin.Durun daha bitmedi:) Bir kaç parçası da size kalacak:)

Sizi asla mahcup etmeyecek bu keki,tropikal meyve seviyorsanız mutlaka denemenizi öneririm.

1-DSCI4478.JPG

Gelelim lezzet köşemizin enerjisi ve aroması yüksek tarifine...

Tamamini oku

Pazar, Ocak 6 2013

Simit Tadında Poğaça

1-DSCI4508.JPG

1-DSCI4508.JPG

1-DSCI4503.JPG

Gönülden selam olsun tüm takipçilerime,arkadaşlarıma,dostlarıma...

Bu tarifi dün, Cafe Portakal bloğunun sahibi sevgili bahar yayınlamıştı.O da, Kuzinede Kızaran ekmek, Sevgili Aylin'in bloğunda görüp denemiş.Bende bu sabah kahvaltıya gelen çocukluk arkadaşım için hazırladım.Arkadaşım ve benim tarafımdan beğenilen bu tarifi bende vakit kaybetmeden sizlerle paylaştım.

Simit tadında,Kahvaltı sofralarınızı şenlendirecek bu tarifi mutlaka denemenizi öneririm...

Bir sonraki tarif bu günün tarifinden iyi olur inşallah!

1-DSCI4505-001.JPG

Tamamini oku

Çarşamba, Ocak 2 2013

Elmalı Turta

1-DSCI4337.JPG

1-DSCI4337.JPG

Bu Turta'da....

Enerji var,mutluluk var,Kıyır kıyır olacak mı acaba diye beklerken,tatlı bir heyecan var...Mutfakta geçen bu serüven hiç bitmesin istiyorum:)

Kıyır kıyır,damakları coşturacak,en önemlisi de çok vaktinizi almayacak bir turta yapmak istiyorsunuz sıvayın kolları derim.

Haydi mutfağa !

1-DSCI4361.JPG

Momiji kızım Feride bana Zeynep'ciğimin armağanı.Ona mutfağımın en güzel köşesinde yer verdim.Birbirimizi görmeden,derinden tanımadan sevdik... Sonra, bana misafir olup geldi.Gelirken yanında getirdiği Feride'sini bana bırakarak döndü.Ben Zeynep'i çok sevdim onu anlatan bir post yazmayı çok istesem de olmadı.Hep özel olsun,güzel olsun diye erteleyip durdum.Özel dostlarımın arasnda yeri ömür boyu kalacak,samimi bir dost o.^^

1-DSCI4365.JPG

Tamamini oku