Ekim 2012 (2)

Pazar, Ekim 7 2012

Çatlak Kurabiye

DSCI1685.JPG

DSCI1685.JPG

DSCI1658.JPG

DSCI1689.JPGDSCI1667.JPG

Bitmiş olan bir günün ardından...Bizde biten,bitmeyen neler var...Yaşadığımıza değdi mi? Günün hakkını verdik mi?İnşallah keşkeler az;huzur,mutluluk çok olur!

Çocukken,genç iken saf ve temiz bakardık her olaya...Ve küçücük kalbimiz hileden,kötülükten ve kötü düşünceden uzaktı,Her yeni gün daha güzel olacak ümidiyle küt küt çarpan bir kalp ile başlardık yaşamaya.Büyünce insan böyle düşünemiyor ne yazıkki.Yaşanan olayların sahiciğiliği belki kurabiye yapmaya mani olmuyor ama,iyi şeyler olacağınıda düşündürmüyor.Ülkemi seviyorum! Herkesin huzurla yaşayacağı güzel günler görmesi için dua ediyorum.

Gel seni yeniden kucaklayayım çocukluğum! Dünyada yaşanan anlamsız olaylara sebep olan, ÇATLAK KAFALI insanları anlamaya çalışmadan ÇATLAK KURABİYE PİŞİRELİM ! Ne dersiniz?

Yarın başlayacak yeni gün bugünkinden iyi olur inşallah!

Tamamini oku

Pazartesi, Ekim 1 2012

Çilekli-Kahveli-Çikolatalı Pasta

DSCI2465.JPG

DSCI2465.JPG

DSCI2466__2_.JPG

Mutlu Günler!

Yine çikolata...Yine kahve'nin o büyülü aroması...Ve en yakışanı tabiki çilek!

iki ayrı krema ile çok lezzetli bir pasta elde edeceğinizden hiç şüpheniz olmasın!

Geçtiğimiz günlerde,ikinci hazır pastamı yeme hatta yiyememe durumunu yaşadım.Süslenmiş püslenmiş vitrinde yerini almış almasına ama kendi yaptığım yada evde yapılmış pastanın yerini tutmayacağını bir kez daha anlamış oldum! Pasta yemek bir oburluk olabilir. Gelin siz en iyisimi mutlu obur olun!..... Veee kendi pastanızı kendiniz yapın=) Varsın çok süslü püslü olmasın,varsın düzgün olmasın!....Ama lezzetinden emin olduğunuz,aynı zamanda pişirirken sizi eğlendiren,sevdiklerinizle paylaşırken yüzlerinde kocaman bir tebessüm bırakmaya vesile olan bir pasta yapmaya ne dersiniz??

Karar sizin!

Kendi pastamı kendim yapacağım derseniz;işte Tarifi!..Siz, herzaman olduğu gibi Damaktan Kalbe'yi gözlemeye devam edin!

Tamamini oku