Eylül 2011 (2)

Pazartesi, Eylül 26 2011

Ben gidiyorum taa ki?

sonbaharresimleri10.jpg

sonbaharresimleri10.jpg

Pek tatlı bir nezaket cümlemiz vardır. Birisinin yanında bir başkasını övüyorsanız, "Senden iyi olmasın!" dersiniz! Sadık Şanlı kardeşimin o incelik dolu anlatısını okuduğumdan beri bu iltifata itiraz ediyorum: "...kapının zili çaldı. Karşımda uzun zamandır görmediğim bir dostum. Selamlaşıp, kucaklaştık. Çay eşliğinde uzun bir sohbet için salona geçtik.

Eve dönerken, arkadaşımın veda sözleri takıldı aklıma. Düşündüm, düşündükçe ürperdim. Bu bir dua idi. İlk kez duyduğum yaman bir dua. Gayri ihtiyari birkaç kez tekrarladım. Sıcacık duygularla doldum. Bir şey tarafından kuşatılmıştım. Bütün benliğimi dolduran güzel bir şey.Ertesi gün ilk işim arkadaşımı telefonla aramak oldu. Nedir, nereden duydun diye sordum. Bu özlü duadan çok etkilendiğimi anlayan dostum, ‘Hz. İsa Aleyhisselam'ın, Peygamber Efendimizin (asm) geleceğini müjdelediği sözmüş bu' dedi. Ne güzel dua imiş! ‘Tuttum bu duayı' dedim. Güldü ve ‘o halde hiç bırakma.' Ben gidiyorum, ta ki benden hayırlısı gelsin inşallah."

Tamamini oku

Cuma, Eylül 2 2011

Burma Tatlısı

DSCI2724.JPG

DSCI2724.JPG

En güzel,en tatlı bölümden merhaba...

.......Ve itiraf ediyorum ; tatlı yapmak benim için sevinçli bir durum.Keyif aldığım şeylerin arasında hemde...Bana bu kadar kolay gelmesi sevdiğimden değil,aynı zamanda kolayda.Ama her güzel şey gibi sabır gerektiriyor çünkü,zamanınızı hayli alacak bir tatlı.İşin başına vardığınızda zaman nasıl geçiyor anlamayacaksınız.Tepsiye döşenen baklavadan daha eğlenceli.Fakat şu çıplak bir gerçek ki ; bu tatlıyı yaparken çocuklar kadar şen olabilirisiniz

DSCI2718.JPG

Eğer bir tek ben böyle çocuksu sevinçle sıkılmadan yapıyorsam azıcık birşey delimiyim acaba?Eğer öyleyse biri beni durdursun =))pattadanak bayılabilirim=))

DSCI2725.JPG

Taş fırında pişirmenin güzelliğide bir başka,sırf bu fırından dolayı kendimi şanslı adledebilirim.Heleki fırının içine atınca dışarı taşan missss gibi kokuyu solumakta enfes birşey..

DSCI2727.JPG

DSCI2784.JPG

Son birşey...! Eylü'de doğmuş biriyim,her ne kadar hüznü tanımlasada bu ay,ben çok seviyorum kendisini...

Eylül, içime dokundu yine! Dokundu geçti bile!

Yapraklar sararsın diye eser eylül rüzgârı, sararsın solsun dökülsün de yerle bir olsun diye...

Taze baharlardan başka, hazan da yüreklere konsun diye...

Toprağa yakın olmadan toprak gibi olamaz varlık; sararıp solmadan, yeşermek nedir, bilemez!

Heva ve heves ile havada uçuştukça ayakları yere sağlam basamaz.

Eylülü yaşamalı ki hazan sarısından yeşile dönmek nasıl olur; görmeli.

Tamamini oku